Değerli Meslektaşlarım,

Hipertansiyonla Mücadele Derneği Yönetim ve Düzenleme Kurulu olarak, 15. Hipertan siyonla Mücadele Kongresi’ni 27- 30 Nisan 2017 tarihleri arsında Mardan Palaca Antalya’da düzenleneceğinizi duyurmak ve sizleri kongremize davet etmekten büyük onur duyarız.

Kongremiz de derneğimizin çalışma grupları ve siz değerli hekimlerin önerileri doğrultu sunda hazırlanan, Hipertansiyonla ilişkili olarak Nefroloji, Psikiyatri, Endokrinoloji, Nöro loji, Çocuk ve Beslenme ile ilgili güncel ve tartışmalı konuları kapsayan zengin bir bilim sel program ülkemizin önde gelen çok değerli akademisyenleri tarafından sunulacaktır.

İç Hastalıkları Uzmanları, Nefroloji, Psikiyatri, Endokrinoloji, Nörolojiğe kadar her düzey deki katılımcının beklentisini karşılayacağını umduğumuz kongremizin, sizlerin yoğun katılımı ve aktif katkılarıyla değer kazanacağını düşünüyoruz.

Kongremizde güncellenmiş bilimsel konular ve karşılaşılan sorunların çözümlerine yöne lik bilgi ve birikimlerin aktarılacağı paneller, konferanslar ve kurslar yer alacaktır.

1988 yılından bu yana düzenlemekte olduğumuz ve önemli sayıda katılımcı ile gerçekleştirdiğimiz kongremizin, alanında büyük kongreler arasında yer alması bizi daha çok mutlu etmekte ve sorumluluğumuzu artırmaktadır.

Kongremizde geniş kapsamlı bilimsel programın yanında olgu ve poster sunumları da yer alacaktır.

Özgün ve orijinal olgularınızı ve/veya çalışmalarınızı sunmak üzere gönde rilerinizi bekliyoruz.

Antalya’nın farklı atmosferinde buluşmak ve bilimsel zenginlik yanında doğanın ve sosyal hayatın güzelliklerinin tadına birlikte varabilmenin heyecanını duyuyor, değerli klinisyen ve akademisyenlerimizi yaptıkları uygulamaları paylaşarak alanımızın gelişimine katkıda bulunmaya davet ediyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Katılmanız bize onur verecektir.

 

Düzenleme Kurulu Adına
Kongre Başkanı
Prof. Dr. İstemihan TENGİZ